Sızır Belediye Başkanı Ali TAMER, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından TBMM'nin açılışı vesilesi ile tüm dünya çocuklarına hediye edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramının 100'üncü Yılını kutlamanın onuru ve gururunu yaşıyoruz. Yıllarca verilen şanlı bir mücadelenin ardından Türk milletinin iradesini temsil etmek amacıyla 23 Nisan 1920'de TBMM kurulmuş ve bu kutlu gün mücadelenin başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından dünyada eşi ve benzeri görülmemiş bir örnekle geleceğimiz olan çocuklarımıza bayram olarak hediye edilmiştir. Bu günlerde Dünyamızın içinde bulunduğu ve topyekun mücadele ettiği bu zorlu süreçte 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramını meydanlarda coşkuyla kutlayamayacak olmamızın hüznü içimizi burksa da gönlümüze düşürdüğü coşku ve heyecan hiç bir zaman hiç bir şartta eksilmediği gibi yine eksilmeyecektir.
Bu yıl bayramlarını, sağlıklı bir gelecek için evlerinde kalarak geçirmek zorunda olan çocuklarımızın aileleri ile birlikte 23 Nisan coşkusunu en üst seviyede yaşamaları için evlerimizi bayraklarla süsleyerek yarın akşam saat: 21:00 da hep birlikte evlerimizin pencere veya balkonlarından İstiklal Marşı okuyarak kutlayalım.
Buradan bu vesile ile bir kez daha hatırlatmak isterim ki nice milli ve manevi bayramları birlikte coşku ile kutlamak, önümüzdeki Mübarek Ramazan ayı ve Ramazan Bayramına sağlıklı ve huzurlu bir şekilde kavuşmak için bugünlerde hepimiz evimizde kalmak zorundayız. Bu duygu ve düşüncelerle tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor, Milli mücadele Kahramanlarımızı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü saygı, özlem ve rahmetle anıyorum.
Ayrıca Mübarek Ramazan ayının Türk ve İslam dünyası için sağlık, barış ve huzura vesile olmasını yüce Allah’tan diliyorum.