‘19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Cumhuriyetimizin kuruluş meşalesinin ateşlendiği ve Mustafa Kemal Atatürk komutanlığında necip milletimizin verdiği mücadele ile tarihe altın harflerle yazılan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımızın 101. yıl dönümündeyiz.

Milletin bağımsızlığını, yine milletin azim ve kararının kurtaracağına inanan bir avuç inanmış insanın başlattığı bu kutlu yürüyüş neticesinde, büyük fedakârlıklar gösteren aziz Türk milleti, esareti reddedip bağımsızlığını elde etmiştir. Bizlere düşen görev ise geleceğimizin teminatı olan gençliğimize bu değerleri aktarmak, onlarla birlikte hep ileriye taşımaktır.

Sevgili Gençler;

Sizden önceki nesillerin inanç ve kararlılığı sayesinde bizlere emanet ettikleri bu vatanı koruyacağınızdan zerre kadar şüphemiz yoktur. Ecdadımız sizlere büyük bir miras bırakmışlardır. Milletimizin umut kaynağı olan sizlerin, bunun anlam ve öneminin idraki içinde olduğunuzdan şüphe duymuyoruz. Türkiye Cumhuriyeti sizlerin omuzunda yükselecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere vatanımız için mücadele eden tüm kahramanları rahmetle yâd ediyor, tüm gençlerimizin ve aziz milletimizin ‘19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.'' dedi.