7 Temmuz 2021 yılında yapılan Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi'nin 68. Olağan Genel Kurulunda üye olmadığı iddiasıyla başkan adayı olamayan Erkan Öztürk gazetemize açıklamalarda bulundu. Öztürk adına açılan bir dava da ‘Soruşturmaya yer olmadığı’ kararı çıktığını söyledi. Ayrıca kendisinin üye yapılmaması sonrasında açtığı davada ise mahkeme kararıyla üyeliğinin resmiyet kazandığını ifade etti. Öztürk yaptığı açıklamada: ‘Ben sayın Akay kadar rahat yalan söyleyen birini görmedim, şahsıma attığı iftiraları, belgelerle ortaya
koyduğum halde, hala yalan söylemektedir, yalanlarına iftiralarına devam etmektedir.

Buradan Çok önemli üç konuya değineceğim.1-Sayın Hüseyin Akay, Kendisi hakkında Fetö soruşturmasından takipsizlik kararı çıktığını ifade etmiştir, ama soruşturma devam etmektedir ve bununla ilgili belge şahsım da bulunmaktadır, sizlere de sunuyorum. 2- Kendisi şahsıma ve aileme çiftçi değildir demişti, bu yalanı da mahkeme kararıyla ortaya çıkmıştır, bununla ilgilide bir mahkeme kararı var. 3-Çiftçinin parasını, haksız olduğunu bile bile davalarda mahkemelerde harcamaktadır, kaybettiği davayı temyiz etmiştir, temyizden de ‘’Esastan Reddedilerek geri dönmüştür. Biz burada, Yüce Türk Milletinin mahkemeleri tarafından verilen kararlarla konuşuyoruz. Yüce Allah’a sığınıyoruz, kanunlarımıza ve mahkemelerimize güveniyoruz. Doğruyu konuşuyoruz, çiftçinin, vatandaşın,tüyü bitmedik yetimin hakkını savunuyoruz, Size şunu söyleyeyim, Biz hiç bir güce inanmıyoruz, Biz Hakkın ve doğrunun gücüne inanıyoruz. Beni 7 Temmuz 2021 yapılan genel kurula sokmadınız, haksız bahanelerle, genel kurulda başkan adayı olmamı engellediniz.


Bakın mahkemeler, tek tek aleyhinize sonuçlanıyor, iddialarınız asılsız çıkıyor.Sizlerin hakkında bir yapılan soruşturmalar hala sürüyor. Daha hiç kurum veya mahkeme hakkınızda berat veya soruşturmaya yer olmadığı şeklinde bir karar vermemiştir. Siz üzerinizde bu kadar şaibe ve şüphe varken, nasıl bu fabrikayı yönetebiliyorsunuz. Bu Fabrikayı ve Şirketlerini borç batağına sürükleyebiliyorsunuz. Sizin en doğru ve en etik davranış bu fabrikanın ve şirketlerin yönetiminden istifa edip, genel kurula gidilmesini sağlamak.İstifa edin!.. İstifa Edin ki, Çiftçi de fabrikada kurtulsun bu bataktan! Güneşi Balçıkla Sıvayamazsınız, Doğruların Er yada Geç. Ortaya Çıkma Gibi Bir Huyu Vardır Derler, Bilirmisiniz...Ben Erkan Öztürk olarak, doğru yolumda hedefim de yılmadan, usanmadan devam ediyorum, Sizlerin karşınızda dağ gibi duruyorum, çiftçimizin alın terinin karşılığını, hakkını savunmaya devam ediyorum ve edeceğim. Beni türlü iftiralarınızla yıldıramadınız... ve yıldıramazsınız. Haklı davam için mücadele ediyorum, doğruları konuşup,savunuyorum. Bakın yüce mahkemelerin kararlarıyla, bu süreçten de büyüyerek, güçlenerek çıkmış oldum. Buradan pancar çiftçimizi de sesleniyorum..Erkan Öztürk olarak,emeğinizin alın terinizin, sonuna kadar savunucusu ve takipçisi olacağım’’ dedi.