Kaymakam Cengiz Nayman, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Cumhuriyetimizin temeli, Milli irademizin temsilcisi ve kurtuluş mücadelemizin en önemli tesisi olan Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 100. yılını kutlamanın haklı gururunu yaşıyor, yarının büyükleri çocuklarımızın sevincini paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Çocuklara armağan edilen tek evrensel bayram olma özelliğini taşıyan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, aynı zamanda Türkiye Cumhuriyetinin onlara olan güveninin ifadesidir. Geleceğimizin teminatı olan en kıymetli hazinemiz çocuklarımızı, ülkesini ve milletini seven, üretken insanlar olarak yetiştirmek; bireysel karar verebilen, öz güveni yüksek, zor koşullarla baş edebilecek ölçüde donanımlı, değerlerine bağlı gençler olarak yetiştirilmelerini sağlamak ortak sorumluluğumuz ve en büyük hedefimizdir.

Sevgili çocuklar; Hayatınızın her aşamasında ülkemiz ve milletimizin huzuru ve refahı için çalışmalısınız. Sizlere düşen en büyük görev; bilimin yolunda ilerleyerek, gelişen teknolojiye her daim açık, sorgulayan, araştıran ve düşüncelerini ifade edebilen, dürüst, çalışkan ve başarılı bireyler olabilmektir. Ancak bu şekilde Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle; başta Cumhuriyetimizin ve Türkiye Büyük Millet Meclisimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, aziz şehit ve gazilerimizi, minnet ve şükranla anıyor, tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum.