Gemerek Kaymakamı Cengiz Nayman 15 Temmuz Demokrasi Zaferinin 3.Yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.Kaymakam Nayman'ın mesajı şöyle:  Sevgili Gemerekliler,
1000 yıldır bu topraklarda huzur ve güven içerisinde yaşamımızın vesilesi olan şerefli ordumuzun içine sızan bir grubun demokrasi ve milli iradeyi sekteye uğratmak için girişmiş oldukları alçak darbe girişiminin 3. yıldönümünde ölüme gülümseyerek giden şerefli şehitlerimizi saygı ve hürmetle anıyorum.
Bizler Türk milleti olarak bir beldeyi vatan yaptıysak o beldede huzur ve güven hasıl olmuştur. Bizler bir beldeyi vatan yapmışsak o beldede Adalet hasıl olmuştur. Bizler bir beldeyi vatan yapmışsak o beldede cihan'a yön veren kahramanlar hasıl olmuştur. Millet olarak 60'lı 70'li 80'li yıllarda, yakın zamanımızda 28 Şubat'ta darbelerin acısını iliklerimize kadar hissettik. Bunu çok iyi bildiğimiz için 15 Temmuz gecesi darbeye geçit vermemek için millet olarak tanklara tüfeklere F16 lara göğsünü siper eden gençlere yaşlılara şahit olduk. Ömer Halisdemir’leri tanıdık. Milli irade ruhunun ölmediğine şahit olduk. Bu sebeple: 15 Temmuz, bizi hizaya getirmek isteyen bizi millet olarak kendi isteklerine göre dizayn etmek isteyenlere karşı bu Necip milletin vermiş olduğu en güzel cevaptır. Bu millet belki haksızlığa boyun eğer, bu millet bir noktaya kadar belki zulme boyun eğebilir, bu millet açlık ve yokluğa tahammül gösterebilir ama iradesinin çalınmasına, özgürlüğüne, namusuna, şerefine el uzatılmasına asla müsaade etmez. 15 Temmuz gecesi şairin, “Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır.” dediğinden yola çıkarak şehit olan kardeşlerimiz demokrasi ve milli irade için kan dökerek belki de bu toprakları bize ikinci kez vatan olarak emanet etmişlerdir. Onların toprağa düşen her damla kanına saygı ve hürmeten 15 Temmuz’u asla unutmayacağız. 15 Temmuz Türk milletinin hainlere karşı kazandığı Şeref madalyalarının en parlaklarından biri olacaktır.
15 Temmuz gecesi şehit olan kardeşlerime Allah'tan rahmet gazilerimize şifalar diliyorum. Allah bu millete bir daha böyle karanlık geceler yaşatmasın.