İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, zehir tacirlerine yönelik gerçekleştirdiği operasyonlarda uyuşturucu madde ele geçirdi. Operasyonlara ‘Kararlılıkla mücadele’ mesajı verildi İl Emniyet Müdürlüğü, il genelinde sokak satıcıları ve kullanıcılarına yönelik gerçekleştirilen operasyonların 1 haftalık bilançosunu açıkladı. Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin gerçekleştirdiği operasyonlarda uyuşturucu madde ele geçirildi, 27 şahıs hakkında ise işlem yapıldı.
1’İ TUTUKLANDI
İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, gözaltına alınan 27 şahıstan 1’i uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti kapsamında çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.
Başka bir şahıs hakkında ise uyuşturucu veya uyarıcı madde etkisi altında araç kullanmaktan dolayı 12 bin 666 lira idari paraca cezasının yanı sıra 5 yıl süre ile ehliyetine el konuldu.
EBEVEYNLERE UYARI
Zehir tacirleri ve kullanıcılarına yönelik operasyonların kararlılıkla devam edeceğini vurgulayan İl Emniyet Müdürlüğü, ebeveynleri uyararak şu açıklamayı yaptı; “Narkotik maddeler üzerinde sokak satıcılarına karşı çalışmalarımız kararlılıkla devam edecektir. Siz değerli anne ve babaların, ailelerin narkotik maddeler konusunda bilinçli olmalarını, çocuklarımıza ve gençlerimize sahip çıkmalarını istiyoruz.”(Bizim Sivas)