Sivas’ta, 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılına yönelik planlamalar aralıksız devam ediyor. Millî Eğitim Müdürlüğünce bu kapsamda gerçekleştirilen, “Akademik Başarıların Değerlendirilmesi ve Planlanması” toplantılarında LGS ve YKS verileri ışığında 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılının analizi yapılırken il genelinde tüm okulların başarı durumları tek tek ele alınıyor. 
Millî Eğitim Müdürü Ergüven Aslan, başkanlığında ilk birleşimi İlçe Millî Eğitim Müdürleri ile gerçekleştirilen “Akademik Başarıların Değerlendirilmesi ve Planlanması” toplantıları okul müdürlerinin katılımı ile gerçekleştirilen oturumlarla devam ediyor.
Aslan, Sultan Şehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Otelinde düzenlenen toplantıların ilk oturumunda Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne bağlı liselerin müdürleri ile bir araya geldi. Toplantıya Şube Müdürlerimiz Mesut Kaş ve Rukiye Toy da katıldı.
2021-2022 Eğitim Öğretim yılının değerlendirilmesi ile başlayan toplantıda LGS ve YKS verileri üzerinden analizler yapıldı. Bu veriler ışığında 2022-2023 Eğitim-Öğretim yılında alınacak tedbirler ve gerçekleştirilecek çalışmalar ele alındı. Toplantıda konuşan Millî Eğitim Müdürü  Ergüven Aslan, Sivas’ta akademik başarıyı artırmak için gereken tüm planlamaların yapıldığına dikkat çekti. 
“Her sene daha ileriye” mottosuyla tüm okulların başarı grafiğini yukarı taşımak istediklerini belirten Aslan, “Bunu hep birlikte sağlayacağız.” mesajını verdi. 
Tüm okulların 12 Eylül’e kadar eğitim-öğretime hazır hale getirilmesini ve hiçbir detayın atlanmaması isteyen Aslan, “Okul binalarımızın fiziki eksikliklerinin giderilmesi ve bahçe düzenlemelerinin yapılması konusunda gereken hassasiyeti gösterelim.” dedi.
Akademik başarıyla birlikte sosyal, kültürel, sportif ve sanatsal alanlarda da başarıyı artıracak çalışmaların yapılması gerektiğine vurgu yapan Aslan, “Çocuklarımızın akademik başarısını artırırken çok yönlü gelişimlerine de katkı sağlamalı, Millî Eğitim Bakanlığımızın başlattığı proje ve çalışmaların ışığında onlara yeni ufuklar açmalıyız.” ifadelerini kullandı.
Toplantıda, 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılında Millî Eğitim Müdürlüğümüzce yürütülecek çalışmalar, okulların yürüteceği çalışmalar, öğretmen ve ders planlamaları, yeni eğitim-öğretim yılı başlamadan önce gerçekleştirilecek denetimler gibi birçok konu başlığında değerlendirmelerde bulunuldu. 
Şube Müdürü  Mesut Kaş’ın LGS ve YKS verileri üzerinden okulların başarı analizlerini paylaştığı toplantıda, okul müdürleri de görüş, öneri ve taleplerini dile getirdi.
Yeni eğitim-öğretim yılının yol haritasının belirlendiği toplantılar, 10-11 ve 12 Ağustos’ta gerçekleştirilecek oturumlarla devam edecek.